Өчигдөрөөс илүү маргаашийг
бүтээхийн төлөө

ТАНИЛЦ: АН-аас УИХ-ын сонгуульд нэр дэвшигчид тодорлоо

АН-ын Үндэсний бодлогын хорооны 15 дугаар хуралдаан үргэлжилж байна. Тус намаас нэр дэвшигчид урьдчилсан байдлаар тодорлоо.

Архангай аймаг:

  • Н.Батбаяр, УИХ-ын гишүүн, Барилга хот байгуулалтын сайд асан 
  • Д.Золжаргал, ХХААХҮЯ-ны дэд сайд дасан 
  • П.Мөнхтулга

Баян-Өлгий аймаг:

  • Д.Мурат, УИХ-ын гишүүн
  • Б.Бейсэн
  • Р.Гажайв

Баянхонгор аймаг

  • Д.Ганбат
  • А.Адъяасүрэн
  • П.Нүрзэд

Дундговь, Говьсүмбэр аймаг:

  • Л.Одсэр
  • Б.Наранхүү, УИХ-ын гишүүн

Дорнод:

  • Ж.Энхболд
  • П.Батчимэг, НИТХ-ын төлөөлөгч

Дорноговь аймаг:

  • Ц.Жадамбаа, Харилцаа холбоо, мэдээллийн технологийн газрын дарга асан  
  • Д.Алтангэрэл

Булган аймаг

  • Гал-Эрдэнэ 
  • Өсөхбаяр 

ГовьАлтай аймаг

  • О.Амгаланбаатар
  • О.Батханд 

Завхан аймаг:

  • З.Нарантуяа, УИХ-ын гишүүн
  • Д.Батсайхан, Төрийн банкны захирал асан, Завхан аймгийн Засаг дарга 

Өвөрхангай аймаг:

  • О.Алтангэрэл, эрх зүйч
  • Б.Ганхөлөг, Батхүү агсны хүү 
  • Ч.Даваабаяр

Өмнөговь аймаг:

  • Б.Бадраа
  • Д.Бат-Эрдэнэ

Сүхбаатар аймаг:

  • Ж.Батсуурь, Сүхбаатар аймгийн Засаг дарга асан
  • Н.Ганибал

Сэлэнгэ аймаг:

  • Д.Эрдэнэбат, УИХ-ын гишүүн
  • Д.Үүрийнтуяа, Ерөнхийлөгчийн  зөвлөх 
  • С.Баярцогт, УИХ-ын гишүүн, сайд асан  

Төв аймаг:

  • Х.Тэмүүжин, УИХ-ын гишүүн, Хууль зүйн сайд асан 
  • Д.Эрдэнэсувд
  • Ц.Туваан, АН-ын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга асан

Увс аймаг:

  • С.Жавхлан, УИХ-ын гишүүн
  • О.Цогтгэрэл, ТЭСО корпорацийн Ерөнхийлөгч 
  • Д.Цэндсүрэн

Ховд аймаг:

  • Б.Пүрэвдорж, УИХ-ын гишүүн
  • Н.Пунцаг
  • Ц.Адишаа

Хөвсгөл аймаг:

  • Б.Баярмаа “Хөсвгөл далайн эзэд” ТББ-ын тэргүүн
  • Д.Ганболд
  • Ч.Батцогт

Хэнтий аймаг:

  • Э.Бат-Үүл, УИХ-ын гишүүн асан
  • Ж.Оюунбаатар
  • Т.Пүрэвхатан

Дархан-Уул:

  • Н.Мөнхдаш
  • Д.Энхтуяа, УИХ-ын Тамгын газрын Хэвлэлийн албаны дарга асан, сэтгүүлч
  • Б.Бямбасайхан, “Эрдэнэс Оюу толгой” компанийн захирал асан  

Орхон аймаг:

  • О.Баасанхүү, УИХ-ын гишүүн 
  • Д.Оросоо, эрх зүйч, өмгөөлөгч
  • Ц.Батхуяг

Багахангай, Багануур, Налайх дүүрэг:

  • М.Энх-Амар
  • Ц.Алтанцэцэг

Баянзүрх дүүрэг:

  • З.Энхболд, ЕТГ-ын дарга асан
  • Т.Батцогт
     
  • Ц.Одонтунгалаг
  • Д.Пүрэвдаваа
  • Ж.Баясгалан

Сүхбаатар дүүрэг:

  • Р.Амаржаргал, УИХ-ын гишүүн асан
  • С.Эрдэнэболд, ЕТГ-ын Хэвлэлийн албаны дарга асан, эрх зүйч
  • Э.Долгион, Блүүмбэрг телевизийн захирал 

Чингэлтэй:

  • Ц.Баатархүү, АН-ын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга 
  • Г.Уянга, Ерөнхийлөгчийн зөвлөх, УИХ-ын гишүүн асан 
  • Ш.Булгамаа, өмгөөлөгч

Баянгол дүүрэг:

  • С.Эрдэнэ, АН-ын дарга
  • С.Одонтуяа, Баянгол дүүргийн Засаг дарга 
  • Д.Батцогт

Сонгинохайрхан дүүрэг:

  • Кёкүшүзан Д..Батбаяр
  • Пунсалмаа
  • О.Магнай, 
     
  • П.Цэцэгмаа
  • Г.Очирбат

Хан-Уул дүүрэг:

  • Б.Түвшин
  • Т.Энхсайхан
  • Ч.Өнөрбаяр, эрх зүйч
0
Зөв, гоёЗөв, гоё
0
Савж уналааСавж уналаа
0
Хөөрхөн юмХөөрхөн юм
0
ГайхмаарГайхмаар
0
БурууБуруу
0
ХарамсалтайХарамсалтай
0
ТэнэглэлТэнэглэл
Баярлалаа!

0 Сэтгэгдэл

Leave a Reply

Та сэтгэгдэл бичихдээ Монгол Улсын хууль болон ёс суртахууны хэм хэмжээг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй.

0 thoughts on “ТАНИЛЦ: АН-аас УИХ-ын сонгуульд нэр дэвшигчид тодорлоо