Монгол Улсын соёл урлагийг Солонгосын ард түмэнд толилуулах уран бүтээлчид тодорлоо

Монгол Улсын соёл урлагийг Солонгосын ард түмэнд толилуулах уран бүтээлчид тодорлоо

“МОНГОЛ СОЁЛЫН ХОТХОН”-д ажиллах уран бүтээлчдийн сонгон шалгаруулалтын дүн гарлаа.  БНСУ-ын Намянжу хот, Монгол Улсын нийслэл Улаанбаатар хот хоорондын хамтын ажиллагааны хүрээнд 2018 онд БНСУ-ын Намянжу хотын “Монгол соёлын хотхон”-д ажиллах мэргэжлийн уран бүтээлчдийн сонгон шалгаруулалт амжилттай болж өндөрлөлөө.

Энэ жилийн сонгон шалгаруулалтыг нийслэлийн Соёл, урлагийн газраас өнгөрсөн сарын 30, 31-ний өдрүүдэд Улаанбаатар чуулгын тайзнаа зохион байгуулж нийт бүртгүүлсэн 85 уран бүтээлчдээс 33 уран бүтээлчийг сонгон шалгарууллаа. 

Шалгарсан уран бүтээлчид ирэх гуравдугаар сараас арваннэгдүгээр сарыг дуустал Намянжу хот дахь Монгол соёлын хотхонд үндэсний язгуур урлагийн тоглолт, морин циркийн үзүүлбэрийг Солонгосын ард түмэнд толилуулж Монгол Улсын соёл, урлагийн гадаад улсад сурталчлах их үйлсийг бүтээх юм.

Мөн 2019 оны уран бүтээлчдийн сонгон шалгаруулалтыг төлөвлөж энэ сарын 2-ны өдөр нийслэлийн Соёл, урлагийн газар, Намянжу хотын Соёл, аялал жуулчлалын газар, UBS Телевизийн удирдлагууд “2019 оны хамтын ажиллагааны гурван талт гэрээ”-нд гарын үсэг зурснаар баталгаажлаа.

Сонгон шалгаруулалтад тэнцсэн уран бүтээлчид тэнцжээ.

Хөгжимчид:

1.    Баярсайханы Энхнасан

/морин хуур/

2.    Төрбатын Санжаажамц

/морин хуур/

3.    Доржпүрэвийн Цэвэлсүрэн

/морин хуур/

4.    Жаргалсайханы Хосбаяр

/их хуур/

5.    Авирмэдийн Очирбат

/ёочин/

6.    Чинбаатарын Мягмарцэрэн

/ятга/

7.    Бахуягийн Батжаргал

/лимбэ/

8.    Ганбатын Бат-Өлзий

/бөмбөр/

Бүжигчид:

Эрэгтэй:

1.    Батчулууны Нямцогт

2.    Саруулын Галбадрах

3.    Баярмандахын Пүрэвсүрэн

 

Эмэгтэй:

1.    Раднаабазарын Ариун-Эрдэнэ

2.    Батбаярын Сүмцоо

3.    Цэвээн-Аюушын Энхжин

Морин циркчид:

1.    Дашнямын Батбаяр

2.    Баярмаагийн Сансар

3.    Батзаяагийн Хангал

4.    Дамдиндоржийн Раднаарагчаа

5.    Санзайн Отгончимэг

6.    Насан-Өлзийн Отгонбаяр

7.    Мөнхдагвын Батбагана

8.    Дашцэрэнгийн Эрдэнэбаяр

9.    Лхагвасүрэнгийн Даваадорж

10. Батзоригийн Анхбаяр

11. Баасанхүүгийн Цэнгүүнжав

12. Даваажамцын Соронзонболд

13. Сүхбаатарын Ариунзул

14. Гэлэнхүүгийн Сувд-Эрдэнэ

Дуучин:

1.    Шүрэн-Эрдэнэ /гоцлол дуучин/

Уран нугараач:

1.    Батбилэгийн Энэрэл

Техникч:

1.    Пүрэвдоржийн Энхтүвшин

Тогооч:

1.    Энхжаргалын Мөнхзул

 

 

 

 

Та сэтгэгдэл бичихдээ Монгол Улсын хууль болон ёс суртахууны хэм хэмжээг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд “Монгол Ньюс” медиа групп хариуцлага хүлээхгүй.

Сэтгэгдэл бичих (0)

Илгээх

Энэ тухай