ТАНИЛЦ: АН-аас УИХ-ын сонгуульд нэр дэвшигчид тодорлоо

АН-ын Үндэсний бодлогын хорооны 15 дугаар хуралдаан үргэлжилж байна. Тус намаас нэр дэвшигчид урьдчилсан байдлаар тодорлоо.

Архангай аймаг:

  • Н.Батбаяр, УИХ-ын гишүүн, Барилга хот байгуулалтын сайд асан 
  • Д.Золжаргал, ХХААХҮЯ-ны дэд сайд дасан 
  • П.Мөнхтулга

Баян-Өлгий аймаг:

  • Д.Мурат, УИХ-ын гишүүн
  • Б.Бейсэн
  • Р.Гажайв

Баянхонгор аймаг

  • Д.Ганбат
  • А.Адъяасүрэн
  • П.Нүрзэд

Дундговь, Говьсүмбэр аймаг:

  • Л.Одсэр
  • Б.Наранхүү, УИХ-ын гишүүн

Дорнод:

  • Ж.Энхболд
  • П.Батчимэг, НИТХ-ын төлөөлөгч

Дорноговь аймаг:

  • Ц.Жадамбаа, Харилцаа холбоо, мэдээллийн технологийн газрын дарга асан  
  • Д.Алтангэрэл

Булган аймаг

  • Гал-Эрдэнэ 
  • Өсөхбаяр 

ГовьАлтай аймаг

  • О.Амгаланбаатар
  • О.Батханд 

Завхан аймаг:

  • З.Нарантуяа, УИХ-ын гишүүн
  • Д.Батсайхан, Төрийн банкны захирал асан, Завхан аймгийн Засаг дарга 

Өвөрхангай аймаг:

  • О.Алтангэрэл, эрх зүйч
  • Б.Ганхөлөг, Батхүү агсны хүү 
  • Ч.Даваабаяр

Өмнөговь аймаг:

  • Б.Бадраа
  • Д.Бат-Эрдэнэ

Сүхбаатар аймаг:

  • Ж.Батсуурь, Сүхбаатар аймгийн Засаг дарга асан
  • Н.Ганибал

Сэлэнгэ аймаг:

  • Д.Эрдэнэбат, УИХ-ын гишүүн
  • Д.Үүрийнтуяа, Ерөнхийлөгчийн  зөвлөх 
  • С.Баярцогт, УИХ-ын гишүүн, сайд асан  

Төв аймаг:

  • Х.Тэмүүжин, УИХ-ын гишүүн, Хууль зүйн сайд асан 
  • Д.Эрдэнэсувд
  • Ц.Туваан, АН-ын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга асан

Увс аймаг:

  • С.Жавхлан, УИХ-ын гишүүн
  • О.Цогтгэрэл, ТЭСО корпорацийн Ерөнхийлөгч 
  • Д.Цэндсүрэн

Ховд аймаг:

  • Б.Пүрэвдорж, УИХ-ын гишүүн
  • Н.Пунцаг
  • Ц.Адишаа

Хөвсгөл аймаг:

  • Б.Баярмаа "Хөсвгөл далайн эзэд" ТББ-ын тэргүүн
  • Д.Ганболд
  • Ч.Батцогт

Хэнтий аймаг:

  • Э.Бат-Үүл, УИХ-ын гишүүн асан
  • Ж.Оюунбаатар
  • Т.Пүрэвхатан

Дархан-Уул:

  • Н.Мөнхдаш
  • Д.Энхтуяа, УИХ-ын Тамгын газрын Хэвлэлийн албаны дарга асан, сэтгүүлч
  • Б.Бямбасайхан, "Эрдэнэс Оюу толгой" компанийн захирал асан  

Орхон аймаг:

  • О.Баасанхүү, УИХ-ын гишүүн 
  • Д.Оросоо, эрх зүйч, өмгөөлөгч
  • Ц.Батхуяг

Багахангай, Багануур, Налайх дүүрэг:

  • М.Энх-Амар
  • Ц.Алтанцэцэг

Баянзүрх дүүрэг:

  • З.Энхболд, ЕТГ-ын дарга асан
  • Т.Батцогт
     
  • Ц.Одонтунгалаг
  • Д.Пүрэвдаваа
  • Ж.Баясгалан

Сүхбаатар дүүрэг:

  • Р.Амаржаргал, УИХ-ын гишүүн асан
  • С.Эрдэнэболд, ЕТГ-ын Хэвлэлийн албаны дарга асан, эрх зүйч
  • Э.Долгион, Блүүмбэрг телевизийн захирал 

Чингэлтэй:

  • Ц.Баатархүү, АН-ын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга 
  • Г.Уянга, Ерөнхийлөгчийн зөвлөх, УИХ-ын гишүүн асан 
  • Ш.Булгамаа, өмгөөлөгч

Баянгол дүүрэг:

  • С.Эрдэнэ, АН-ын дарга
  • С.Одонтуяа, Баянгол дүүргийн Засаг дарга 
  • Д.Батцогт

Сонгинохайрхан дүүрэг:

  • Кёкүшүзан Д..Батбаяр
  • Пунсалмаа
  • О.Магнай, 
     
  • П.Цэцэгмаа
  • Г.Очирбат

Хан-Уул дүүрэг:

  • Б.Түвшин
  • Т.Энхсайхан
  • Ч.Өнөрбаяр, эрх зүйч


Та сэтгэгдэл бичихдээ Монгол Улсын хууль болон ёс суртахууны хэм хэмжээг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд “Монгол Ньюс” медиа групп хариуцлага хүлээхгүй.

Сэтгэгдэл бичих (28)