Залуу жүдочид аваргуудаа тодруулав

Жүдо бөхийн залуучуудын УАШТ боллоо. Тус тэмцээнд нийт 31 байгууллагын 292 тамирчин хурд хүч, авхаалж самбаа уран мэхийг уралдуулан барилдав. Тэмцээний шилдэг тамирчнаар Э.Золбоо, Э.Гандиймаа нар тодорсон юм. Эрэгтэйчүүдийн +100 кг-д үндэсний бөхөөр ширүүн өрсөлддөг аймгийн начин Б.Бат-Эрдэнэ, аймгийн арслан Б.Лхагвадорж нар финалдаж, Б.Бат-Эрдэнэ аваргалжээ.

Тэмцээний дүн

Эрэгтэй

55кг
1. Г. Сод-эрдэнэ / Хэнтий Аймаг
2. Г. Мөнхбат / "Алдар" спорт хороо
3. Б. Энэбиш / Архангай Аймаг
3. Л. Өнөболд / Багахангай Дүүрэг

60кг
1.Ж. Амарболд / "Аварагч" Спорт хороо
2: Д. Шагдарсүрэн / "Тэмүүжин" спорт клуб
3. Ц. Төгсболд / "Хүч" Спорт хороо
3. Э. Золбоо / Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар

66кг
1. Б. Мөнхчулуун / "Хангарьд" спорт клуб
2. Н. Балжинням / Монголын Жүдо Академи
3. Б. Дарханбаатар / Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сулгууль
3. М. Мөнх-Эрдэнэ / Багахангай Дүүрэг

73кг
1. Г. Балсанлхүндэв / "Хангарьд" спорт клуб
2. Б. Батболд / "Хангарьд" спорт клуб
3. Б. Сумъяабазар / Хэнтий Аймаг
3. Ц. Эрдэнэбилэг / Багахангай Дүүрэг

81кг
1. Э. Мөнхжаргал / Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
2. Б. Мягмаржав / "Хангарьд" спорт клуб
3. С. Зээбүргэд / Сүлд дэвжээ
3. Б. Батбилэг / "Алдар" спорт хороо
90кг
1. О. Цэцэнцэнгэл / Тэмшүүлэл дожоо
2 Б. Тэнгис / Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
3. Б. Түвшинтөгс / "Женко" клуб
3. А. Дөлгөөн / Командас клуб

-100кг
1. О. Хангал / Тэмүүлэл дожоо
2. Б. Түвшинтөгс / Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
3. Д. Ишдорж / Увснуур дэвжээ
3. Б. Оргилбулган / Аварга дээд сулгууль

+100кг
1. Б. Бат-Эрдэнэ / Монголын Жүдо Академи
2. Б. Лхавгадорж / Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
3. Ж. Жавхлан / Аварга дээд сургууль
3. Э. Амартүвшин / "Женко" клуб

Эмэгтэй
44кг
1. Б. Ойдовчимэд / Хан-Уул дүүрэг "Женко" клуб
2. Б. Отгонцэцэг / Архангай Аймаг
3. Г. Туул / Ховд Аймаг
3. Г. Бүрнээбаяр / Боржин төв дэвжээ

48кг
1. Б. Хорлоо / Хан-Уул дүүрэг "Женко" клуб
2. М. Бямбасүрэн / Өвөрхангай Аймаг
3. Э. Уртнасан / Архангай Аймаг
3. Л. Энх-Отгон / Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сулгууль

52кг
1. Э. Базаррагчаа / Баянзүрх дүүрэг "Женко" клуб
2. Н. Умбанням / Дархан-Уул Аймаг
3. Б. Алтанчимэг / Дархан-Уул Аймаг
3. Б. Шинэцэцэг / Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сулгууль

57кг
1. Л. Энхрийлэн / Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
2. Ц. Хулан / Хил Хамгаалах Ерөнхий Газар
3. П. Буянхишиг / Хан-Уул дүүрэг "Женко" клуб
3. М. Ичинхорлоо / Баянзүрх дүүрэг "Женко" клуб

63кг
1. Б. Баасанжаргал / Хил Хамгаалах Ерөнхий Газар
2. Г. Отгонцэцэг / Тэмүүжин спорт клуб
3. Б. Оюунтүлхүүр / "Хангарьд" спорт клуб
3. Л. Нинжин / Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сулгууль

70кг
1. Б. Хулан / Хан-Уул "Женко" клуб
2. Б. Хонгорзул / Хил Хамгаалах Ерөнхий Газар
3. Ж. Ариунтуул / Баянзүрх дүүрэг "Женко" клуб
3. Д. Золжаргал / "Женко" клуб

-78кг
1. А. Оюунгэрэл / Архангай Аймаг
2. А. Солонго / Хэнтий Аймаг
3. Э. Отгонтунгалаг / Баянзүрх дүүрэг "Женко" клуб
3. Д. Пүрэвдулам / Аварга дээд сургууль

+78кг
1. Э. Гандийма / Хил Хамгаалах Ерөнхий Газар
2. Н. Балжинням / Борнуур дэвжээ
3. Г. Одонжаргал / Хэнтий Аймаг
3. Д. Номинзул / Төв Аймаг

Багийн дүн:

Эрэгтэй:

1.“Аврагч” спорт хороо

2.Хангарьд” клуб

3.Тэмүүжин

Эмэгтэй:

1.”Женко”

2.”Хилчин”

3.”Тэмүүлэл”


Та сэтгэгдэл бичихдээ Монгол Улсын хууль болон ёс суртахууны хэм хэмжээг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд “Монгол Ньюс” медиа групп хариуцлага хүлээхгүй.

Сэтгэгдэл бичих (0)